Płyty warstwowe
Płyty warstwowe w budownictwie

Nowoczesna architektura : Propozycja zawodów OS House / Andrea Morri

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Andrea Morri włoski architekt Andrea Morri podzielił się z nami swoją propozycją we współpracy z Ing.
Massimo Maioli w konkursie OS House.
Projekt jest innowacyjną i zrównoważoną koncepcją mieszkaniową w Ghanie.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Dla człowieka dom jest schronieniem, miejscem, w którym szukają i tworzą swój mikrokosmos z przedmiotów, uczuć i wspomnień.
Dom także symbolizuje kulturę, do której należy dana osoba.
Ten projekt rozwija się w ramach szybko rosnącej gospodarki w jednym z najbardziej kwitnących obszarów Afryki.
Prototyp domu, który proponujemy, ma na celu stworzenie odpowiedniego rozwiązania dla życia na obszarach miejskich, ale także na obszarach wiejskich lub odizolowanych oraz w sytuacjach awaryjnych.
Nasz prototyp został wykonany tak, aby spełniał wymagania powiększenia domu w związku z rosnącą rodziną; to zapewnia najwyższą elastyczność zgodnie ze zmianami, jakie zachodzą w społeczeństwie afrykańskim, coraz częściej zbliżając się do.
Zachodu.
styl życia, ale jednocześnie głęboko zakorzenione w jego tradycjach.
Dzięki uprzejmości Andrea Morri To doprowadziło nas do stworzenia prototypu, który łączy w sobie wykorzystanie zaawansowanych technologii i wykorzystanie lokalnych materiałów, których sposób użytkowania został częściowo odnowiony.
Jako dokładny wybór projektu zdecydowaliśmy się raczej na stosowanie technologii pasywnych niż aktywnych systemów energetycznych; ten wybór pozwala zminimalizować wykorzystanie rur i instalacji oraz ułatwia budowanie i demontaż domu, bez zwiększania kosztów budowy.
W istocie postanowiliśmy obniżyć koszty budowy, racjonalizując przestrzeń życiową iw konsekwencji zmniejszając wielkość obciążeń; zostało to uzyskane na przykład przy użyciu górnej części pomieszczeń i luki w luźnym fundamencie kamiennym jako studni, która zastąpiła masywne szafy.
Dzięki uprzejmości Andrei Morri Używanie.
Poor.
ale dekoracyjne materiały lokalne pozwalają łatwo znaleźć materiały na miejscu, łatwo ustawić i zdemontować ściany z kamienia suchego oraz sprawić, że dom będzie ruchomy.
Z tego powodu jedyną ustaloną częścią naszego prototypu jest szkielet, pomyślany jako żelazna, profilowana rama przymocowana do ziemi za pomocą ręcznego fundamentu.
Podstawę wykonano z luźnego, kamiennego fundamentu zbudowanego poprzez ponowne wykorzystanie EUR palet i płyt OSB; Podłogi bambusowe produkowane lokalnie stanowią podstawę.
Do ścian użyliśmy worka z piaskiem.
system; część zewnętrzna wykonana jest z paneli OSB, natomiast izolację wewnętrzną uzyskuje się poprzez ramy worków z piaskiem wypełnionych glebą i mocowanych drutem kolczastym; zewnętrzna część ścian jest pomalowana glinianym tynkiem i kredą w proszku.
Dzięki uprzejmości Andrea Morri Covering pomyślany jest jako zminimalizowanie słońca uderzającego w wewnętrzną szczelinę wentylacyjną i ułatwiającego gromadzenie wody deszczowej podczas obfitych letnich deszczy.
Jeśli chodzi o pokoje, nasz prototyp składa się z dwóch sypialni, centralnej części dziennej bezpośrednio połączonej z wejściem, ściany wyposażonej w kuchnię oraz łazienki z WC i prysznicem wyposażonym w prysznic.
Poza rurami do uzdatniania wody, studnia pomiędzy kuchnią a łazienką ma również dwie rury z PCW dla wody deszczowej, która jest bezpośrednio kierowana do wyładowania w łazience lub przenoszona do wanien magazynowych wykopanych pod luźnym fundamentem kamiennym.
W ten sposób woda deszczowa mogłaby być ponownie wykorzystywana do prac domowych po tym, jak wygodnie została poddana technologii SODIS.
[przypisy: przydomowe oczyszczalnie ścieków cena, protokół odbioru przyłącza energetycznego, przesycanie ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: protokół odbioru przyłącza energetycznego przesycanie przydomowe oczyszczalnie ścieków cena