Płyty warstwowe
Płyty warstwowe w budownictwie

Budownictwo wczoraj i dzis : Wpis na okładkę Market Square Cover / Michael Labory & Bertrand Schippan

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Michaela Labory ego i Bertranda Schippana Zaprojektowany na potrzeby konkursu na rynek, latający dywan .
propozycja Michaela Labory ego i Bertranda Schippana to modułowa i trwała obudowa, której celem jest sprawne rozmieszczenie funkcjonalnych urządzeń.
Osiąga się to poprzez umieszczenie ich wzdłuż granicy strony, maksymalizując w ten sposób przestrzeń do wykorzystania na rynku.
Ożywiają tępą fasadę sąsiedniego budynku, nadając mu bryłę w kształcie linii horyzontu.
Spośród innych rzeczy przyczynia się do wzrostu gęstości miast, ponieważ fasada bez okien staje się częścią żywego rynku.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Dokładne zbadanie miejsca projektu pokazuje, że nie będzie wystarczającej przestrzeni dla samego obszaru rynku, jeżeli obiekty towarzyszące, takie jak kawiarnie, kioski, usługi informacyjne i toalety, są rozmieszczone w całym serwisie.
W projektowaniu skutecznego układu, oprócz wszystkich innych rzeczy, przyczynia się do wzrostu gęstości miejskiej, ponieważ fasada bez okien staje się częścią żywego rynku.
Autentyczność rynku wschodniego podkreśla wyjątkowa faktura fasady mashrabiya.
Dzięki uprzejmości Michaela Labory ego i Bertranda Schippana Aby chronić użytkowników rynku i towary przed męczącym ciepłem Maroka, słońce i ulewne deszcze podnieśliśmy cały ślad rynku, tworząc przytulną i przyjazną atmosferę.
Boki rynku pozostają otwarte, aby zapewnić maksymalną dostępność, widoczność prezentowanych towarów i korzystanie z naturalnej krzyżowej wentylacji.
Dzięki uprzejmości Michaela Labory i Bertranda Schippana sama podniesiona konstrukcja oferuje wyjątkową szansę na przypisanie dodatkowych funkcji na dachu i pokazanie ukrytego potencjału.
Ma kształt pikselowego arabskiego dywanu, gdzie każdy piksel to pudełko (1 mx mx 1,5 m) w siatce.
Piksele są przeznaczone dla sprzedawców do przechowywania ich towarów.
Sama struktura eliminuje potrzebę pomocy przy budowie i demontażu stoisk targowych za każdym razem, co oznacza bezpośrednie oszczędności dla sprzedawców i władz rynkowych.
Piksele mogą być ustawione na różnych poziomach, przez co stają się ruchomymi witrynami sklepowymi z wyświetlanymi towarami, które stają się znakami prowadzącymi dla użytkowników.
Dzięki uprzejmości Michaela Labory ego i Bertranda Schippana połączone ze sobą piksele-pudełka w kolorze tradycyjnego arabskiego dywanu na wierzchu i przezroczyste po bokach stanowią materiał dachowy.
Konstrukcyjnie dach to siatka (6 mx 6 m) wsparta na 10 kolumnach hydraulicznych, które służą również jako podpora do zbierania wody.
Okładka rynku jest bardzo elastyczna dzięki swojej strukturze i oferuje zupełnie nowy krajobraz: można go rano podnieść tworząc zadaszony rynek, w innym momencie można go przekształcić w Khaima na wydarzenia pomocy, a nocą w przebraniu otwartym -air teatr.
Ciągła sieć połączonych ze sobą pikseli, które mogą swobodnie poruszać się po kolumnach.
Wysokość umożliwia uzyskanie niemal dowolnego fantazyjnego kształtu dachu.
Dzięki uprzejmości Michael Labory & Bertrand Schippan Pikselowe pudła tworzące dywan-tkaninę składają się z różnych materiałów i pełnią różne funkcje: ogniwa słoneczne PV, gromadzenie wody, ruchome witryny, pojemniki do przechowywania itp.
Dach w odcieniach tradycyjnego Arabski dywan naśladuje jego elastyczność, wielofunkcyjność i sprawia, że przestrzeń wschodnia baśniowa się spełnia.
Dzięki uprzejmości Michael Labory & Bertrand Schippan Wariacje: sekcja Latający dywan: Kiedy dach podnosi się płasko nad rynkowym placem, staje się platformą, która oferuje doskonały punkt widokowy miasta.
Mieszkańcy mogą cieszyć się spokojnym pięknem widoku na wschodnim rynku, rozciągającym się z życiem.
Khaima: Przesuwając paczki pikseli, dach można przekształcić w Khaimę.
tradycyjne namioty marokańskie używane do pomocy po Ramadam.
Podobieństwo do dywanu doda więcej świętości temu miejscu.
Dome: Dachowa tkanina dywanowa w kształcie kopuły tworzy przestrzeń z bardzo wysokim sufitem, umożliwiając realizację ważnych wydarzeń miejskich.
Tribune: Z pikselami ustawionymi jako trybun, plac może być używany jako kino na wolnym powietrzu lub teatr z rozszerzoną fasadą budynku używanego do projekcji.
Arkady: Dach można łatwo przekształcić w jeden z najbardziej charakterystycznych kształtów rynku wschodniego, zachowując jego miejską tkaninę.
arkada.
Wymusi nieodparty urok Casablanki.
Krajobraz Folie: W zależności od pragnień i potrzeb mieszkańców, plac może zostać przekształcony w niemal każdy niewyobrażalny kształt i formę.
.Twoje życzenie .
jest mój kształt.
jak w najlepszych tradycjach wschodnich bajek, może zawrócić na plac zabaw dla dzieci lub miejsce spotkań w debatach, oferując osłonę przed słońcem, deszczem lub hałasem ulicznym.
Crazy Market: dzięki ruchomej konstrukcji dachu można zrealizować najbardziej nieoczekiwane i szalone wizje rynku.
nic nie jest niemożliwe.
W zależności
[przypisy: praktiker zwrot towaru, najlepsze piece co, jaki beton na fundamenty ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: jaki beton na fundamenty najlepsze piece co praktiker zwrot towaru