Płyty warstwowe
Płyty warstwowe w budownictwie

Budownictwo wczoraj i dzis : Nowy konkurs N # rvasund School Competition / Różne Architekci + Kant Arkitekter + Grindaker Landksapsarkitekter

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Aktualizacja różnych architektów: Błędnie opisaliśmy ten wpis jako zwycięski projekt dla tego konkursu.
Zwycięski wpis można znaleźć tutaj.
Różni architekci, wspólnie z Kant Arkitekter i architektami krajobrazu Grindaker Landksapsarkitekter, udostępnili swoje zgłoszenie do konkursu na zaprojektowanie nowej szkoły na 1.
Uczniowie klas VII w Norwegii.
Ich propozycja to energooszczędny i efektywny pod względem przestrzeni budynek, który integruje kompleksowe potrzeby szkolne szkoły z przedmieściami.
Kompaktowa konstrukcja tworzy dynamiczne przestrzenie do nauki dla dzieci, a ze zrównoważonego punktu widzenia, projekt jest ustawiony, aby osiągnąć standard pasywny dzięki dobrze izolowanemu korpusowi.
Więcej o ich wpisie po przerwie.
Klasy są podzielone na różne grupy (klasy od do 4 klasy są umieszczane na wschodzie, klasy od 5 do 7 na zachodzie, a uczniowie ze specjalnymi potrzebami są umieszczani centralnie między nimi, aby zapewnić prawdziwie zintegrowaną szkołę), główny rdzeń z dobrym połączeniem z wielosalarowym sportem i rekreacją.
.
Różni architekci Każdego roku powierzchnia jest definiowana przestrzennie przez wytłaczane pudełka na fasadach i dachu.
Wydłużenie tych tomów stwarza okazję do dobrego światła dziennego w głąb przestrzeni i światła z wielu stron.
Dodatkowo, projekt zapewnia możliwość rozwoju różnych strefowych obszarów zewnętrznych, takich jak 1st-4th plac zabaw, który jest określony przez faliste morze.
funkcja z motywem wodnym lub 5-7 powierzchni na zewnątrz, która ma plażę .
motyw.
.
Różni architekci Wewnątrz, tradycyjne korytarze zostały zastąpione obszarami, które są wykorzystywane do wielu funkcji.
W ten sposób cała płyta podłogowa może być wykorzystywana jako część środowiska edukacyjnego, zarówno dla grup, jak i pojedynczych obszarów roboczych.
Pozwala to szkole osiągnąć bardzo efektywny współczynnik powierzchni brutto / netto wynoszący 1,3 w porównaniu do celu w skrócie 1,35.
W salach lekcyjnych, składane ekrany i ściany przesuwne mogą służyć do zamykania części obszaru nauczania dla lepszej obudowy wizualnej i dźwiękowej.
.
Różni architekci Z zewnątrz elewacja jest systemem betonowych paneli elewacyjnych od czerni do szarości i od matowego po wysoki połysk.
Pudełka w klasie.
są ubrane w przyjazne dla środowiska drewno Kebony.
Ta kombinacja tworzy fasadę o niewielkiej konserwacji, która będzie tolerować surowy, łagodny klimat.
Kolorowe grafiki na ścianach i ziemi oznaczają różne lata.
wejścia.
.
Różni architekci Projekt podważa tradycyjny sens szkoły i pozwala, aby cały budynek funkcjonował jako narzędzie pedagogiczne.
Nowa szkoła N.
Rvasund,.
Lesund Norwegia.
Różni architekci.
Różne Architekci Zaproszony Konkurs Architektoniczny, Wiosna 2010 Klient:.
Lesund Kommune Architekci: Kant Arkitekter A / S, Kopenhaga, Dania Różne Architekci AS, Oslo, Norwegia Architekt krajobrazu: Grindaker Landskapsarkitekter AS, Oslo, Norwegia Inżynierowie: Sweco AS, Oslo, Norwegia Rozmiar : 9166m2
[hasła pokrewne: przesycanie, styropian grafitowy czy warto, murator prenumerata ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: murator prenumerata przesycanie styropian grafitowy czy warto