Płyty warstwowe
Płyty warstwowe w budownictwie

Budownictwo wczoraj i dzis : Durham College Centre for Food / Gow Hastings Architekci

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Gow Hastings Architects Oczekuje się, że zostanie zakończona we wrześniu 2013 r., Durham College Center for Food wyróżni się w wysoce konkurencyjnej dziedzinie edukacji kulinarnej, korzystając z wiejskiej scenerii na dużym podmiejskim kampusie w Whitby Ontario, aby opowiedzieć historię o proces przygotowywania posiłku z pola na widelec .
Zaprojektowane przez Gow Hastings Architekci, uczniowie i goście będą podróżować przez wewnętrzne działania szkoły, prezentując pomieszczenia dystrybucji żywności, 150-osobową salę wykładową, pokoje zmian, biura wydziałów, sale lekcyjne oraz szereg gościnnych i kulinarnych laboratoriów, które będą krążyć wokół centralne atrium.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
W dosłownym i przenośnym połączeniu z krajobrazem budynek wzrośnie z otoczenia, z rampą, która wzniesie się z odrestaurowanych pól uprawnych do drugiej kondygnacji budynku liniowego.
Ta i okoliczne pola uprawne zostaną obsadzone warzywami i ziołami, które zostaną wykorzystane w szkolnych programach kulinarnych i szpitalnych, pokazując nacisk szkoły na regionalizm, zrównoważony rozwój i dobre samopoczucie.
Dzięki uprzejmości Gow Hastings Architekci Przyciągając użytkowników do samego serca budynku, atrium z dwupiętrową żywą ścianą, będzie służyć jako główne miejsce spotkań i miejsce wydarzeń i uroczystości.
W przeciwieństwie do klinicznego charakteru większości instytucji kulinarnych, uczucie będzie ciepłe i otwarte.
System Windows przekaże przechodniom spojrzenia w laboratoriach, zachęcając do eksploracji w innych obszarach i stworzenia dynamicznej energii w budynku.
Sekwencja pomieszczeń zostanie zwieńczona na drugim piętrze z szybującą 60-osobową restauracją, która będzie oferować rozległe widoki na ogrody i kampus.
Jego otwarta kuchnia pozwoli gościom zobaczyć, jak ich jedzenie jest przygotowywane, a personel i uczniowie mogą obserwować, jak się je otrzymuje.
Restauracja ta jest doskonale widoczna dla osób dojeżdżających do pracy na autostradzie 401.
Zachęca ona do odwiedzania pubów z przyjemną alternatywą dla fast foodów, a jednocześnie zapewnia praktyczne doświadczenie w zakresie gościnności.
plan terenu Ciepłe lasy, miejscowe kamienie i naturalne kolory dodatkowo podkreślą regionalizm budynku i związki z przyrodą.
Na zewnątrz ze stali nierdzewnej z podkreśleniem estetyki wnętrza kulinarnego laboratorium.
Marmur, corian, stal nierdzewna i płytki ceramiczne w laboratoriach zmniejszą zakłócenia wizualne, utrzymają warunki sanitarne i poprawią funkcjonalność.
Stacje laboratoriów kulinarnych będą na kółkach, dzięki czemu instruktorzy będą mogli dowolnie zmieniać pokoje.
Stalowe i szklane ścianki działowe po obu stronach atrium umożliwiają laboratorium degustacji wina i pieczą laboratorium, otwierając się na centralne atrium.
plany pięter Oszklone i kolorowe przeszklenia na ścianie południowej minimalizują przenikanie ciepła, kontrolują temperaturę i maksymalizują efektywność energetyczną systemów HVAC.
Światło będzie pobierane z paneli fotowoltaicznych, a budynek będzie izolowany zielonym dachem i zwieńczony pasieką do produkcji miodu.
elewacje Zapewniając uczniom praktyczne doświadczenie silnego związku ze środowiskiem, Centrum Żywności Durham College zaprezentuje pełny cykl produkcji żywności dla studentów i ogółu społeczeństwa w świeżym i żywym budynku, rozwijając projekt urządzenia do edukacji kulinarnej.
diagram 01 Architekci: Gow Hastings Architekci Lokalizacja: 1610 Champlain Avenue, Whitby, Ontario, Kanada Wykonawcy: Garritano Brothers Limited Konsultanci mechaniczni: MCW Consultants Limited Electrical Consultants: DEI and Associates Inc.
Konsultanci konstrukcyjni: Stephenson Engineering Limited Klient: Durham College Obszar strony: 11,78 ha Wielkość budynku: 36 000 SF Dostawa Dostawa: Projekt Rok budowy (szacowany) Termin zakończenia: Wrzesień 2013
[podobne: styropian grafitowy czy warto, strop akermana, przydomowe oczyszczalnie ścieków cena ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: przydomowe oczyszczalnie ścieków cena strop akermana styropian grafitowy czy warto