Płyty warstwowe
Płyty warstwowe w budownictwie

Budownictwo i architektura : Toyo Ito nazwie 2010 Praemium Imperiale Laureate

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Japońskie Stowarzyszenie Artystyczne nazwał Toyo Ito swoim laureatem nagrody Praemium Imperiale 2010 za architekturę.
Roczna światowa nagroda artystyczna jest uznawana za jeden z najwyższych wyróżnień dla artystów.
Do Ito dołączyła Sophia Loren dla Theater / Film, Enrico Castellani for Painting, Rebecca Horn for Sculpture i Maurizio Pollini for Music.
Ćwicząc architekturę przez dziesięciolecia, Ito nieustannie wprowadza poczucie wyrafinowanej elegancji do swoich projektów, z głęboką troską o relacje między architekturą, naturą i środowiskiem.
wyjaśnił jury.
Kilka wcześniejszych projektów z Ito przedstawiliśmy na temat AD, a niezależnie od tego, czy jest to rezydencja, publiczny teatr czy biblioteka, Ito konsekwentnie przesuwa granicę ekspresji architektonicznej, testując granice struktury, używając nowoczesnej palety materiałowej i przynosząc swoje pomysły.
przejrzystości dla każdego projektu.
Więcej o nagrodzie po przerwie.
Jury składające się z międzynarodowych doradców, w tym Lamberto Dini (Włochy), François Pinault (Francja), Christopher Patten (Wielka Brytania) i Yasuhiro Nakasone (Japonia), nominowało Ito do wyróżnionej nagrody, a ostateczna selekcja została podjęta przez Japan Art Association .
William H.
Luers, amerykański doradca, powiedział: Jesteśmy zaszczyceni, mogąc rozpoznać w tym roku wybitną grupę Praemium Imperiale Laureatów.
Ta wspaniała nagroda celebruje zarówno ich indywidualną doskonałość, jak i istotny wkład sztuki w budowanie międzynarodowych dróg komunikacji, oświecenia i radości.
Pamiętaj, aby zapoznać się z naszym zasięgiem projektów Ito z poprzedniej edycji AD.
Jak widać na Bustlerze.
[przypisy: styropian grafitowy czy warto, najlepsze piece co, olx płock ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: najlepsze piece co olx płock styropian grafitowy czy warto